sobota, 9 sierpnia 2008

Stare nowości

Tytuł tylko pozornie bez sensu, bowiem pokazywane tu prace, co prawda powstały już jakiś czas temu, ale dopiero teraz zostaną wstawione do Galerii KOKON i Pakamerze.


Naszyjnik i obie pary kolczyków zostały zrobione z fimowych korali, upieczonych jednym "rzutem". Zostały połączone z moim ulubionym metalem: starzonym mosiądzem, tzw. antycznym. Wyszły baaardzo energetycznie!Onyksowe Dyndaje - kolczyki, które powstały ze szkalnych kropli, fasetowanych onyksów oraz dwóch rodzajów drutu: srebrnego i posrebrzanego. Srebrna jest oczywiście ramka oraz łańcuszek, natomiast wszelkie owijania są zrionie drutem posrebrzanym. Kolczyki zostały zoksydowane i przetarte. Drut psrebrzany po przetarciu dał ciekawy efekt: przebija jego miedziana baza.

Romby - proste kolczyki, z młotkowanego, oksydowanego i przecieranego srebra oraz dużych kryształów Swarovskiego w wybarwieniu golden shadow. Ozdobą kolczyków są nietypowe, robione przeze mnie, bigle.

Pasiak - niesamowite korale, zrobione z dużych kul brązowej lawy wulkanicznej, srebra oraz niesamowitych, ręcznie robionych (niestety nie przeze mnie) ceramicznych, szkliwionych korali. Czyż nie są piękne?!

Kolczyki i klipsy wykonane z antycznego mosiądzu, minerałów i Swarków. W klipsach występuje piękny fasetowany labradoryt, a w kolczykach duża kula kryształy górskiego o niesamowitej czystości.


piątek, 8 sierpnia 2008

Zaległości imieninowe

Ale ten czas ucieka... Już prawie miesiąc mnie tu nie było...

Uzupełniam: poniżej jeden z dwóch albumów-ciasteczek (nie wiem, czy to się tak nazywa, ale mnie bardzo ta nazwa pasuje) przygotowanych dla Babci na imieniny (pisałam o tym w porzednim poście). Baza kartonowa, a właściwie brystolowa, wycinana przeze mnie. Zdjęcia drukowane. Dodatki najróżniejsze - motyw przewodni to wiatraczki, torchę wycinanych kwiatków, kwiatków prima, wstążeczek, ząbków, guzików, epoksydowych naklejek, trafiło się nawet to otwieranie z puszki. Wszystko ostemplowane, wytuszowane i porystowane żelopisem. Na zdjęciach widoczne moje pierworodne dziecię z różnych okresów swojego dorastania.