sobota, 9 sierpnia 2008

Stare nowości

Tytuł tylko pozornie bez sensu, bowiem pokazywane tu prace, co prawda powstały już jakiś czas temu, ale dopiero teraz zostaną wstawione do Galerii KOKON i Pakamerze.


Naszyjnik i obie pary kolczyków zostały zrobione z fimowych korali, upieczonych jednym "rzutem". Zostały połączone z moim ulubionym metalem: starzonym mosiądzem, tzw. antycznym. Wyszły baaardzo energetycznie!Onyksowe Dyndaje - kolczyki, które powstały ze szkalnych kropli, fasetowanych onyksów oraz dwóch rodzajów drutu: srebrnego i posrebrzanego. Srebrna jest oczywiście ramka oraz łańcuszek, natomiast wszelkie owijania są zrionie drutem posrebrzanym. Kolczyki zostały zoksydowane i przetarte. Drut psrebrzany po przetarciu dał ciekawy efekt: przebija jego miedziana baza.

Romby - proste kolczyki, z młotkowanego, oksydowanego i przecieranego srebra oraz dużych kryształów Swarovskiego w wybarwieniu golden shadow. Ozdobą kolczyków są nietypowe, robione przeze mnie, bigle.

Pasiak - niesamowite korale, zrobione z dużych kul brązowej lawy wulkanicznej, srebra oraz niesamowitych, ręcznie robionych (niestety nie przeze mnie) ceramicznych, szkliwionych korali. Czyż nie są piękne?!

Kolczyki i klipsy wykonane z antycznego mosiądzu, minerałów i Swarków. W klipsach występuje piękny fasetowany labradoryt, a w kolczykach duża kula kryształy górskiego o niesamowitej czystości.


3 komentarze:

Joanna pisze...

bardzo piękną robisz biżuterię, czy ją gdzieś sprzedajesz?

Drycha pisze...

czemu mnie tu jeszcze nie było??

zielone boskie
lawa mi się z nesquickiem skojarzyła :)))

dodaję do linków u mnie, nie ma co :)

hipcia pisze...

Ogromnie dziękuję Drycha - miód na moje serce, szczgólnie teraz...