poniedziałek, 16 grudnia 2013

Zimowe kartki świąteczne

Kartki mają sprawiać wrażenie zmrożonych, zimowych, dlatego utrzymane są w niebiesko-biało-srebrnej kolorystyce. Skrzą się pięknie. Papiery to oczywiście UHaKi Winter is coming, niektóre mocno wytuszowane i potraktowane różnymi mediami. Kartek jest w sumie dwadzieścia, ale w dziewięciu odsłonach. Stanowią komplet z tagami z tego posta.

Uwaga! Duuuużo zdjęć!

1. Gwiazdki, brokaty, srebrny sznurek, kryształki. Wzór kartki, zdaje się widziałam u Doroty_mk, ale niestety nie mogę znaleźć do niej linku. Naoglądałam się Jej prac tak bardzo, że już chyba podświadomie wyciągam je z zakamarków mojego mózgu i wydaje mi się, że to ja wpadłam na ten pomysł. Też tak macie?

2. Kartki z pięknymi, brokatowymi bombkami ze Scrapińca. Papier został bardzo mocno potraktowany mediami: najpierw białą farbą, potem złotą, w końcu tuszem i brokatem, a wcześniej jeszcze nałożyłam przez śnieżynkowy szablon gesso.
3. Kartki z wiankami, listki potraktowane perłami w płynie i posypane brokatem. Od czasu mojego uczestnictwa w świątecznych warsztatach u Enczy, sypię brokat na perły w płynie w ilościach hurtowych.
4. Choineczki na mroźnym papierze, również potraktowane dużą ilością perlen pena i brokatu.5. Tu ozdobą są pięknie błyszczące gwiazdki, najpierw wycięte z wykrojnika, potem pod spód podkleiłam taśmę dwustronnie klejącą tak, aby przez ażury w gwiazdce widać byłą klejącą część taśmy. Posypałam to obficie brokatem i trzyma się wyśmienicie.6. Przy tych kartkach nastąpiła zmiana warunków oświetleniowych, ale mam nadzieję, że widać skrzenie. Tu na srebrno migoczą gwiazdeczki.
7.  Kolejne kartki zdobią wytuszowane oraz wyembosowane na zimno i na gorąco dzwonki. Plus brokat oczywiście.
8. Tu skrzy się śnieżynkowy border.
9. I ostatni wzór, z choinkami i czerwonymi kryształkami. Tła zostały wytuszowane i potraktowane brokatowym embossingiem.
 A tu zbiorowe zdjęcie całej dwudziestki.


I proszę Państwa wreszcie koniec! I posta i niebieskich świątecznych wytworów. Wytrwałym bardzo dziękuję za dotarcie do końca!

5 komentarzy:

Eawera pisze...

No kartki są cudne!! Bardzo śnieżne i typowo zimowe:)

Grejsi pisze...

Piękne są wszystkie, bez wyjątku! Uwielbiam taki mroźny klimat :)

Offca pisze...

poszalałaś, piękne kartki, wszystkie mi się szalenie podobają :D

GosiaMachynia pisze...

Wow !!! Ale czadowe co jedna to piękniejsza. Oglądam pierwszą podoba mi się, następna jeszcze bardziej i jeszcze i jeszcze nie potrafiłabym nawet wybrać tej Naj :) Każda jest cudna i widać ile pracy w nie włożyłaś :) Absolutnie fantastyczne !!!!

M pisze...

Naprawde robisz cudenka!:) Pozytywnie zazdroszcze talentu i cierpliwosci ;)